Víte co je to spánková hygiena?

Jak jste na tom se spaním? Jestli spíte, jako když vás do vody hodí, tak to máte veliké štěstí. Večer lehnete a spíte okamžitě. Vaše matrace vám zkrátka dokonale vyhovuje. Pro většinu z nás je toto, ale hudba budoucnosti. Mnohdy vyměňujeme staré postele za nové postele z masívu, ale pokud nemáte kvalitní zdravotní matrace, nemůžete si odpočinout. Kromě kvalitní matrace je dobré dodržovat určité pravidelné a doporučené návyky, které vám mohou spánek zlepšit.

Matrace

Matrace

Co nám nejvíce ovlivňuje kvalitní spánek

Délku spánku může ovlivňovat mnoho faktorů. V prvé řadě je to věk. Následuje životospráva, celková tělesná konstituce, pracovní vytížení a také celková spokojenost se životem či momentální duševní rozpoložení. Velký vliv má také genetika. To jak dlouho potřebujeme spát z velké části dáno a nemůžeme s tím nic dělat. Pokud chceme cokoliv v této oblasti změnit, je dobré začít především celkovou bilancí. Musíme si uvědomit, jaké máme postele. Staré rozvrzané postele nám už nemohou posloužit tak dobře jako nové postele z masívu. V druhé řadě je potřeba objektivně zhodnotit kvalitu naší matrace. Levné matrace jsou zpočátku stejně dobré jako dražší zdravotní matrace, ale s postupujícím časem ztrácí velmi rychle své původní vlastnosti.

Jak si zlepšit spánek

Nemusíte si rovnou shánět prášky na spaní. Většina z nich je stejně jen na lékařský předpis. V první řadě zkuste před spaním dobře vyvětrat. Chladný a čerstvý vzduch dělá zázraky. Teplota v místnosti by se měla pohybovat jen okolo 18 – 22 °C. Dobrému spánku nepomáhá ani příliš tvrdá matrace. Místnost zatemněte, eliminujte hlukové podněty. V ložnici by tedy neměla být televize. Nenechávejte si na nočním stolku ani zapnutý mobilní telefon. Pokud se budete řídit těmito radami, sami poznáte, že není potřeba vše svádět na postele a nekvalitní matrace. Někdy ani zdravotní matrace není stoprocentní zárukou dobrého a dlouhého spánku s dostatečným odpočinkem.


Tvorba webových stránek je součástí kvalitního internetového marketingu a to zařizuje StudioBambasek.cz spolu se SEO.