Proč volit pro děti kvalitní zdravotní matrace

Máte malé dítě? Máte pocit, že jste se už hodně dlouho nevyspali dobře? Možná, že to není jenom nočním vstáváním a rodičovskými povinnostmi vůči vašemu roztomilému potomkovi. Při pořizování dětské postýlky jste určitě dali na rady odborníků a pořídili svému dítěti z řady zdravotní matrace. Do matrace pro děti se opravdu vyplatí investovat. V zájmu nejen jejich dalšího zdravého vývoje a klidného spánku, ale i v zájmu vašeho klidného spánku. Pokud spí klidně a spokojeně vaše dítě, můžete v klidu spát i vy.

Matrace

Matrace

Spánkový rytmus dítěte

Všichni víme, že novorozenec spí nejdéle. Prospí takřka celý den. Délka jeho spánku se pohybuje až okolo 20 hodin. Nejmenší děti spí v tzv. polyfázickém spánku. Tedy mají jej rozdělen do několika intervalů za den. Postupně se potřeba spánku snižuje. V předškolním věku už dítě spí většinou jen dvakrát denně. Tedy má dlouhý noční spánek a jeden krátký odpolední. S nástupem do školy se dítě dostává na stejnou úroveň jako dospělý, tedy spí monofázicky, jedenkrát denně a to v noci. Jak sami vidíte, dítě prospí mnoho hodin a je tedy nezbytné, aby spalo na kvalitní zdravotní matraci, žádná levná matrace se pro děti nehodí. V zájmu dobrého zdravotního vývoje a psychické pohody si výběr postele a matrace dobře promyslete ještě před koupí.

Poradíme jak vybrat matrace pro děti

Matrace v postýlce by neměla být příliš měkká, aby se dítěti nekřivila záda přílišným zabořením. Stejně jako postele z masívu pro dospělé jsou pokládány za vkusný a kvalitní kousek nábytku, tak i postýlky z přírodního dřeva jsou tím nejvhodnějším materiálem, který zvolíte. Jen si při výběru dejte pozor, aby nebyly příliš daleko od sebe a použitá nátěrová hmota byla zdravotně nezávadná. Děti vše prozkoumávají a dávají do pusy. Předejdete tak případným zdravotním problémům. Zpočátku nedávejte dítěti ani polštář a mohutnou přikrývku. Pro zdravý vývoj páteře dostatečně postačí kvalitní zdravotní matrace.


Tvorba webových stránek je součástí kvalitního internetového marketingu a to zařizuje StudioBambasek.cz spolu se SEO.