Následky nespavosti

Základním smyslem spánku je odpočinek organismu nejen fyzický, ale i psychický. V průběhu spánku dochází k obnově rozumových funkcí, má vliv také na krátkodobou a dlouhodobou paměť. Pokud tedy spíme nedostatečně dlouho nebo nekvalitně, často v důsledku nekvalitní postele nebo matrace, projeví se různé poruchy. U dětí pozorujeme zhoršení učení. Dokonce, ač se to může zdát nepravděpodobné, spánek a odpočinek podporuje imunitu a vlivem nedostatečného spánku můžeme mít sníženou obranyschopnost. Budeme tedy náchylnější k různým nemocem.

Matrace

Matrace

Fáze spánku

Spánek má svůj průběh a určitý rytmus. Základem jsou dvě fáze. Nazývají se REM a non-REM. V průběhu noci se v určitých časových intervalech střídají. Fáze REM je období, kdy se člověku znají sny. Spící osoba má zavřené oči, ale oční bulvy se rychle pohybují a mozek je velmi aktivní. Opakem je non-REM fáze, která slouží k duševní relaxaci, spíme velmi hlubokým spánkem. Základem dobrého odpočinku jsou vždycky dobré matrace. Nemusí to být je drahé nebo zdravotní matrace. Pokud pevnou postel a dobrý rošt, můžete si koupit třeba některé levné matrace. Pokud jsou nové slouží stejně kvalitně jako každá jiná. Jen musíte počítat s tím, že nevydrží tak dlouho jako jiné. Naopak, pokud nemáte dobré postele či kvalitní postele z masívu, můžete si koupit, jaké matrace chcete a ani zdravotní matrace nevykompenzují všechny nedostatky.

Manželská pohoda

Možná, že jste si to nemysleli, ale základem ke spokojenému spánku a klidnému rodinnému životu velkou měrou přispívá kvalita spánku. Nepodceňujte tedy výběr matrace a postele do ložnice. Vždyť spánek zabírá téměř polovinu našeho života. V posteli strávíme mnoho a mnoho hodin a tak proč je nestrávit příjemně a s pocitem klidu a pohody. Můžete si zdravotní matrace třeba darovat k vánocům či jinému výročí. Je to také praktický a vděčný dárek třeba stárnoucím rodičům.


Tvorba webových stránek je součástí kvalitního internetového marketingu a to zařizuje StudioBambasek.cz spolu se SEO.