Je nespavost civilizační problém dneška?

Řada studií nám ukazuje, že dlouhodobý nedostatek spánku může vést až k chronickým problémům a nemocem. Kromě ostatních zdravotních potíží je už samotná nespavost velmi palčivým a nepříjemným problémem. Zkuste dát na radu odborníků a vybrat si levné matrace z řady zdravotní matrace a zkuste tyto potíže řešit nejprve změnou postele a matrace.

Biologický rytmus versus zdravotní matrace

Každý z nás má svůj biologický rytmus. Organismus si sám řídí rytmus spánku a bdění. Je to ovlivněno především střídáním světla a tmy. Důsledkem narušení tohoto mechanismu může nastat porucha spánku. Tu už pak většinou neodstraníme pouhou úpravou návyků či výměnou matrace. Některé pocitové záležitosti sice můžeme ovlivnit používáním zdravotní matrace, ale většinou je nezbytné, abychom navštívili lékaře. Zvláště pokud tyto potíže trvají déle a nemají tendenci se zlepšit, ani pokud jsme zkusili nové postele či postele z masívu.

Matrace

Matrace

Víte, jakým typem nespavosti trpíte? Poradíme jak vše vyřešit.

Zpožděné usínání je porucha, která se často vyskytuje u dospívajících či mladších dospělých. Vyznačuje se usínáním v pozdních večerních hodinách a probouzením až v dopoledních hodinách či dokonce lehce po poledni. Opakem je předsunutá fáze spánku, spánek začíná už v časných večerních hodinách a člověk se probouzí mezi 2. – 5. hodinou ranní. Tato záležitost se týká spíše lidí ve vyšším věku.  Tyto poruchy se dají dosti dobře řešit úpravou režimu, změnou matrace či postele. Zkuste se zamyslet, kdy nad tím, jak máte staré matrace, nemusíte investovat horentní sumy, kupte si některé levné matrace, opatřené matracovými chrániči. Můžete pak snadno povrch udržovat v čistotě a budete se stále cítit jako byste spali na nové posteli. Dobrý spánek je základ, a pokud budete tuto oblast dlouhodobě podceňovat, může se to časem odrazit na vašem zdraví.


Tvorba webových stránek je součástí kvalitního internetového marketingu a to zařizuje StudioBambasek.cz spolu se SEO.